• email@website.com
  • امروز : پنجشنبه 10 خرداد 1403
Advertise here
دانلود نرم افزار طراحی پرایمر و آنالیز ژن 6.5.52 Gene Runner
1059 بازدید
(کل 0 توسط 0 نفر)

دانلود نرم افزار طراحی پرایمر و آنالیز ژن 6.5.52 Gene Runner

نرم افزار Gene Runner بدون شک یکی از بهترین و پرکاربردترین نرم افزارهای زیستی برای آنالیز ژن و همچنین طراحی پرایمر می باشد. در این نرم افزار زمان طراحی پرایمر شما با محیطی کامل دسترسی داشته که به شما قدرت تحلیل بالای پرایمر انتخابی را داده می توانید تمامی شرایط مربوطه را بررسی کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. البته در نظر داشته باشید که امکانات نرم افزار فوق فقط مربوط به طراحی پرایمر نمی باشد و حتی می توانید برای طراحی وکتور نیز استفاده شود. در ادامه با ویژگی های این نرم افزار آشنا می شویم.

 برای کار با برنامه به فایل هایی با فرمت SEQ  نیاز خواهید داشت که حاوی اطلاعات ژنتیکی مختلفی می باشد. شما می توانید آمینو اسید دلخواه خود را در برنامه انتخاب  نمایید و بخش هایی که می خواهید از DNA بررسی کنید را انتخاب کنید و آنالیز های مختلفی بر روی آن انجام دهید. هم چنین امکان آنالیز تمامی آنزیم ها با نوع palindromic / non-palindromic  وجود دارد. با وجود Sequencing and Hybridization Analysis می توانید برخی از بخش های DNA را پاک کنید یا آن ها را به منظور آنالیز کردن انتخاب نمایید. این برنامه برای دانشجو ها و همچنین اساتید بسیار مناسب می باشد و می توان از آن به منظور انجام عملیات تحقیقاتی نیز استفاده کرد. اگر آمینو اسید را انتخاب نکرده باشید، با ارور مواجه خواهید شد.

نرم افزار Gene Runner یکی از ابزارهای مهم برای بیوانفورماتیک است که برای تحلیل داده های ژنتیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار قابلیت تحلیل و مدیریت توالی های DNA و RNA را دارد و به کاربران امکان می دهد توالی های ژنتیکی را ویرایش، ترجمه، تغییر شکل دادن و به همراه گزارشات جامع و توضیحاتی نمایش دهند. از ویژگی های دیگر این نرم افزار می‌توان به محاسبه پروتئین ها، بررسی انتیمیکروبیالیته و تشخیص ساختار دوم پروتئین ها اشاره کرد.

با استفاده از Gene Runner می‌توانید توالی های ژنتیکی خود را با توالی های موجود در پایگاه داده های ژنتیکی مقایسه کنید و به دنبال ژن های مشابه در سایر ارگانیسم ها بگردید. همچنین با این نرم افزار می‌توانید برای بررسی روند تکاملی ژنوم و تحلیل مشخصه های فنوتیپی از ابزارهای قدرتمند مانند ابزار های PCR، بررسی برش های رستریکشن و طراحی پرایمر استفاده کنید.

Gene Runner دارای واسط کاربری کاربر پسند است و کاربران می‌توانند به راحتی توالی های DNA و RNA خود را وارد کرده و با استفاده از ابزارهای مختلف آن را تحلیل و ویرایش کنند. همچنین نرم افزار قابلیت اتصال به اینترنت دارد که به کاربران امکان دسترسی به پایگاه داده های ژنتیکی مختلف را می دهد.

ویژگی های نرم افزار Gene Runner :

 

  •    فراهم کردن اطلاعات مفید و خصوصیات توالی (annotation)
  •    جستجوی توالی های DNA برای مکان های برشی
  •    جستجوی توالی های پروتئینی برای مکان های برشی پپتیداز
  •    ترجمه DNA به توالی پروتئین و جستجوی ORF
  •    طراحی پرایمر برای PCR و توالی یابی
  •    امکان ترازبندی چندگانه توالی (multiple sequence alignments)
  •    پشتیبانی از انواع آنزیم ها
  •    امکان انتخاب بخش های به خصوص از DNA
  •    پشتیبانی از فایل های SEQ

Engineer Your DNA with Gene Runner

- Formatted mult-line copying

- EZ Clone - simple way to solve complex cloning problems

- View ABI files - individual sequences or alignments of multiple ABI files

- Dynamic searches - automatically search and highlight as you edit a seqeunce6/6/2019 32-Bit VERSION 6.5.52

6/6/2019 64-Bit VERSION 6.5.52

ارسال دیدگاه

کد امنیتی رفرش

سبد خرید