• email@website.com
  • امروز : پنجشنبه 10 خرداد 1403
Advertise here
گونه های جدیدی از ریزجلبک ها کشف شد
122 بازدید
(کل 0 توسط 0 نفر)

گونه های جدیدی از ریزجلبک ها کشف شد

✍ریزجلبک‌های بسیار کوچک موجود در آکواریوم خانگی می‌توانند کاربردهای مفید متعددی داشته باشند. این نتایج حاصل از تحقیق در University of Tokyo می باشد که به تازگی منتشر شده است.

در حین تجزیه و تحلیل نمونه‌های DNA گرفته‌شده از جلبک، محققان Medakamo hakoo را کشف کردند که توالی DNA آن با هیچ‌یک از موارد ثبت شده مطابقت نداشت. این گونه جدید کوچکترین جلبک سبز آب شیرین شناخته شده است، با ویژگی های ذاتی که آن را قادر می سازد به طور پایدار در تراکم بالا کشت شود، به این معنی که می تواند به طور موثر برای تولید محصولات مفید برای غذا و صنعت استفاده شود.

این موجودات آبزی متنوع از طریق آب، نور و مواد مغذی رشد می‌کنند و در اشکال، رنگ‌ها و اندازه‌ها وجود دارند. ریزجلبک‌ها نوع بسیار کوچکی از جلبک‌ها هستند که برای چشم انسان نامرئی هستند، اما بخش حیاتی اکوسیستم زمین هستند که پایه و اساس تمام زنجیره‌های غذایی آبزیان را تشکیل می‌دهند. آنها به دلیل توانایی آنها در جذب دی اکسید کربن، استفاده از آنها به عنوان سوخت زیستی، به عنوان منبع جایگزین پروتئین و موارد دیگر توجه ویژه محققان و مشاغل را به خود جلب کرده اند. ده‌ها هزار نوع ریزجلبک وجود دارد که در مکان‌های غیرمنتظره به رشد خود ادامه می‌دهند.

ریزجلبک‌ها از ژن‌های نسبتاً کمی تشکیل شده‌اند، و این شکل بدون عارضه آن‌ها را برای محققانی که تلاش می‌کنند شناسایی کنند که ژن‌های مختلف چه نقشی دارند و چگونه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، مفید است. از ده ها هزار ریزجلبک شناخته شده، بسیاری از آنها مشخص نشده اند. به لطف این آخرین مطالعه، اکنون می دانیم که این نه تنها گونه جدیدی است، بلکه دارای کوچکترین ژنوم شناخته شده در بین جلبک های آب شیرین و همچنین سایر ویژگی های مفید است.

ادامه خبر در لینک زیر موجود می باشد.

sciencedaily

ژنیک - آموزش زیست شناسی و بیوانفورماتیک

احسان

ارسال دیدگاه

کد امنیتی رفرش

سبد خرید